24.01.2018
В закладки   Надрукувати   Написати листа  
Головна
Історія
РНР в Україні
Галерея
Література
Наші молитви
Бюлетні
Теми зустрічей
Статут
Статті
Новини
Лінки
Головна
 
 
Подібні матеріали
Про наших батьків Версія для друку Відіслати на e-mail
Дитячі зустрічі
25.06.2015
активізуючий засіб:
 
покажіть короткою сценкою:
дівчата – маму, як Доброго Пастиря
хлопці – батька, як Доброго Пастиря
 
духовний коментар:          
 
Подивись на шлях Мойсея, який сорок років провадив обраний народ до Землі Обітованої. Якими гіркими мали бути для нього неустанні бунти ізраїльтян, котрі він міг переживати. Адже, проводячи вибраний народ відповідно Божій волі, відчував себе відповідальним за виховання його ставлення по відношенню до Господа, водночас, впродовж сорока років був свідком чергових бунтів. Він бачив, що повірені йому люди постійно не розуміють доріг Господніх і відвертаються від них, постійно сліпі і глухі на Бога, що стукає до них через драматичні події під час мандрівки пустелею.
Ізраїльтяни постійно забували про чудеса, котрі вчинив для них Бог. І про істини, що переказував їм через Мойсея. Цей брак поступу і постійні бунти мусили бути для Мойсея знищуючим досвідченням, яке нагадувало невтомні і безрезультатні зусилля Сізіфа, котрий щоразу мусить дивитися, як скатується до долу з таким великим трудом піднятий на гору камінь.
Втім, це можна порівняти з досвідченнями батьків, які отримують поразки у вихованні. Чи виховання не нагадує також труд Сізіфа? Коли попри багаторічні батьківські зусилля, діти відвертаються від Бога й живуть незгідно з істинами, які намагалися їм прищепити, батьки можуть вважати, мов би все їх життя було змарновано.
Хоча не кожний мусить проходити через такі важкі досвідчення, через які проходив Мойсей та інші великі святі, щось з подібних випробувань може бути дане й тобі. А тоді й ти, якщо дійдеш до святості, досвідчиш у мить смерті велике здивування. (пор. ОСБДіС)
 
пропозиції запитань для ділення:
 
- чи для моїх батьків виховувати мене - це “знищуюче досвідчення”? як часто замислююсь, “якими гіркими є для моїх батьків мої неустанні бунти, котрі вони переживають”?
- як співпрацюю з батьками – “відповідальними за виховання мого ставлення по відношенню до Господа”?
- як вони «вмудряються» мене, “сліпого і глухого на Бога” – відкривати на те, що подобається Господу?
- чого навчили мене “поразки у вихованні” моїх батьків?
 
пропозиція «щоб не забулось…»:
 
молімося за наших батьків – щоб через них міг нас вести Ісус – Добрий Пастир

 
< Поперед.   Наст. >
ikona-sw-rodziny.jpg
Церква і місія
zemla2.gif
Power by ArtGattino