22.01.2018
В закладки   Надрукувати   Написати листа  
Благодать щоденності Версія для друку Відіслати на e-mail
Загальні зустрічі
12.06.2015
активізуючий засіб:
 
порозмовляйте вільно:
що нам більше подобається в сім’ї: переживати час спокійний та звичайний – чи повен несподіваних подій?
 
духовний коментар:
 
У моєму житті я багато разів бачив милосердний лик Бога, Його терпеливість; я також бачив у багатьох людях мужність увійти в рани Ісуса, кажучи Йому: Господи, я тут, прийми мою убогість, заховай в Своїх ранах мій гріх, обмий його Своєю кров’ю. І я завжди бачив, що Бог це робив: брав, втішав, омивав, любив. (аудієнція папи Франциска, 8.04.2013)
 
На молитві можуть виникати різні труднощі, але треба пам'ятати, що саме завдяки їм твоя молитва стає молитвою вбогого. Тож маєш дякувати за них. Ці труднощі можуть бути найрізноманітнішими, які, скажімо, виникають від утоми. Свята Тереза від Дитятка Ісуса пише: «Мене мало б турбувати, що останніх сім років я засинаю під час молитви і подяки — але я не журюся! Думаю, що батьки однаково люблять своїх малих дітей, коли вони сплять і коли не сплять... Господь бачить нашу слабкість і знає, що ми є порох». Тож утома може стати тим матеріалом, за допомогою якого Господь творитиме в тобі молитву вбогого, вбогого духом. А може, ти зможеш використати й інші ситуації, завдяки яким твоя молитва ставатиме молитвою убогого?
За допомогою молитви ти маєш іти до Бога, навіть якщо це буде важко, і дуже важливо, щоб цей важкий шлях ти теж полюбив. Господь прийме всі твої прагнення, хай тобі й здається, що вони нікчемні. Він любить скромні подарунки, не кохається в розкішних квітах, воліє прості, з луки, які не дають поживи нашому гонору. Серед усіх дарунків, — сказав хтось, — Бог найбільше любить подарунки вбогі, подарунки, які не стають для людини предметом гордощів. Те саме стосується й молитви. Бог приймає кожен твій дарунок, хай би він коштував не більше, ніж жменя пороху. Він зробить кожний з них безцінним тільки тим, що прийме їх. Твоя молитва може бути саме такою жменею пороху, але стане безцінною, бо Він — Бог, Отець, що любить тебе, — прийме її. Прийме з такою радістю, з якою матір приймає непримітну квітку від малої дитини, тому що важливим є сам жест, а не дарунок. (пор. РпВ, с. 162н)
 
пропозиції запитань для ділення:
 
- приклад/допомога яких святих допомагає нам не знеохочуватися та долати наші щоденні трудності?
- яка в нас чутливість для непомітних подарунків?
- які непомітні (убогі) моменти нашого родинного життя – об’єднують нашу сім’ю та наближають її до Бога?
 
для медитації:    1 Сам 16, 6-13

 
< Поперед.   Наст. >
ikona-sw-rodziny.jpg
Церква і місія
zemla2.gif
Power by ArtGattino