24.01.2018
В закладки   Надрукувати   Написати листа  
Головна
Історія
РНР в Україні
Галерея
Література
Наші молитви
Бюлетні
Теми зустрічей
Статут
Статті
Новини
Лінки
Головна
 
 
Подібні матеріали
Коли забуваємо Боже Провидіння Версія для друку Відіслати на e-mail
Родинні зустрічі
22.08.2014
Воскреслий Христос вже більше не вмирає, але живе і діє у Церкві та у світі. Ця впевненість живе в серцях віруючих, починаючи з того ранку Великодня, коли жінки-мироносиці, що прийшли до Ісусового гробу, а ангели сказали їм: “Чому шукаєте живого між померлими?” (Лк 24, 5). Ці слова ангела є поворотним моментом історії, але також – «каменем спотикання», якщо ми не відкриємося на Добру Новину, вважаючи, що мертвий Ісус спричинює менше клопоту, ніж живий. На своїй життєвій дорозі ми часто потребуємо почути: “Чому шукаєте живого між померлими?” Як же ж часто ми шукаємо життя серед мертвих речей, між речами які не можуть дати життя, між речами, які сьогодні є, а завтра їх вже не буде, шукаємо серед проминаючих речей. “Чому шукаєте живого між померлими?”
Ми потребуємо почути ці слова ангела тоді, коли замикаємося у будь-якій формі егоїзму чи самозадоволення; коли дозволяємо, щоб нас спокусила дочасна влада чи речі цього світу, забуваючи про Бога і про ближнього; коли покладаємо свою надію на світську марноту, на гроші та успіх. Тоді Слово Боже говорить нам: “Чому шукаєте живого між померлими?” Чому шукаєш, те, що не може тобі дати життя! Можливо, дадуть якусь радість, що триватиме мить, або день, навіть тиждень чи місяць, але що далі? “Чому шукаєте живого між померлими?”
“Чому шукаєте живого між померлими?”. Це запитання дозволяє нам подолати спокусу озиратися на те, що відбулося вчора, і штовхає нас вперед, у майбутнє. Ісус не в гробниці, воскрес з мертвих, Він є Тим, Хто Живе, Він – Той, Хто постійно оновлює своє тіло, яким є Церква, і робить так, що вона слідує за Ним, притягуючи її до себе. "Вчора" – це гробниця Ісуса і могила Церкви, поховання правди і справедливості; "Сьогодні" – це споконвічне воскресіння, до якого штовхає нас Святий Дух, даючи нам повну свободу.
Сьогодні це запитання звернене також і до нас. – Чому ти шукаєш між мертвими живого, ти, що замикаєшся у собі після поразки і ти, що вже не маєш сили молитися? Чому шукаєш між мертвими живого ти, що почуваєшся самотнім, покинутим друзями, а може навіть і Богом? Чому шукаєш між мертвими живого ти, що втратив надію, ти, що почуваєшся ув’язненим власними гріхами? Чому шукаєш живого між померлими, прагнучи прекрасного, духовного вдосконалення, справедливості, миру?
Ми потребуємо повторювати і нагадувати один одному попереджання Ангела! Це попередження “Чому шукаєте живого між померлими?” допомагає нам залишити наші простори смутку і відкриває нам горизонти радості й надії, тієї надії, яка відсуває камені з гробів та заохочує звіщати Добру Новину здатну народжувати нове життя для інших. Повторімо це речення Ангела, щоб запало в наші серця і в нашу пам'ять, а тоді нехай кожен відповість мовчки: “Чому шукаєте живого між померлими?” Повторімо його: “Чому шукаєте живого між померлими?” Подивіться брати і сестри, Він живе! Він є з нами. Не прибігаймо до різноманітних гробниць, які обіцяють нам багато чого, красу, а кінець кінцем, нічого тобі не дають. Він є Живий. Не шукаймо живого між померлими. (папа Франциск, катехеза з 23.04.2014)
Пропозиції запитань для ділення:
1.Як віра у Христа воскреслого виражається у моєму житті?
2.Де шукає порятунку у часі смутку та страху?
 
Для розважання: Мт 6, 24-34

 
< Поперед.   Наст. >
ikona-sw-rodziny.jpg
Церква і місія
zemla2.gif
Power by ArtGattino