22.01.2018
В закладки   Надрукувати   Написати листа  
Головна
Історія
РНР в Україні
Галерея
Література
Наші молитви
Бюлетні
Теми зустрічей
Статут
Статті
Новини
Лінки
Головна
 
 
Подібні матеріали
Чи знаєш, що ти… багатий? Версія для друку Відіслати на e-mail
Родинні зустрічі
12.12.2011

 Мало серед нас таких, які про себе думають, що вони багаті. Найчастіше поняття „багатий” асоціюється нам з посіданням багатьох матеріальних благ – а тих нам завжди бракує… Часто нарікаємо, вважаємо себе скривдженими, плачемо над своєю важкою долею, порівнюємо себе з іншими, тощо. Проте, слово „багатий” має ширше значення. „Багатий” означає: „той, хто має чогось дуже багато”. І є щось, чого ми маємо дуже багато – це ЛЮБОВ ХРИСТА. Тому, можемо думати про себе, як про людей багатих

Незалежно від того, чи ми собі це усвідомлюємо чи ні – ми невтомно огорнені незвичайною Любов’ю Бога. Господь Бог обдаровує нас весь час, піклується про нас, прагне нашого щастя. Він створив для нас цілий всесвіт, дав нам Свою Матір, ставить на нашій дорозі інших людей, створює ситуації, якими хоче нас переконувати про Свою Любов. Все те для того, щоб ми були щасливі.

„Будь уважний, щоб помічати Присутність, яка приховується. Вона шепче  тобі щось на вухо, але ти можеш цього шепоту не почути. Марія пригортає тебе Своїми обіймами, несе на Своїх руках – але ти цих обійм на бачиш. Хоча не чуєш і не бачиш, намагайся дякувати за все. І за цей шепіт, якого не можна вловити чуттями тіла, і за ці невидимі руки, і за те, за що, найчастіше, не дякуєш, - що їжу перед тобою поставили власне ці невидимі долоні – для своєї укоханої дитини. Дякуй за сонце, що променіє, за зірки, що блистять. Чи знаєш, що Він заради тебе створив космос? ” (Зошит № 43).

„Звісно – можеш не помічати чудес Бога; проте, це не означає, що Богом не можна захоплюватися, але означає те, що твоя сліпота – вражаюча.” (Зошит № 45).

Тому варто уважно подивитися на своє життя та попробувати помітити, як щедро Господь Бог наділив мене та щоденно обдаровує: наскільки я дуже багатий.

Як відповідаю на цю дивовижну Любов Бога? Господь Бог, Творець всесвіту, невтомно обдаровує мене і чекає, наче жебрак, на мою відповідь, на мою любов… А я? Хіба ж не є так, що часто я зовсім на Нього не звертаю уваги, зайнятий своїми проблемами? Живу дрібницями, нехтую Його Любов’ю,  відкидаю мого Творця і Спасителя? А Він – все чекає, постійно мене обдаровує, весь час любить мене … і страждає.  

Євхаристія це особливий доказ Любові Христа до нас. Сам Бог щодня чекає, щоб з’єднатися зі мною, щоб обдарувати мене Своєю незвичайною Любов’ю, щоб давати мені все, чого потребую.

„Євхаристія є виразом божевілля Христа, Його шаленої любові до людини, Його любові до тебе. (...) Так важливо, щоб зростала в тобі віра в Його любов, віра в Його голод приходити до тебе в Євхаристії. Коли ти повіриш, як сильно Він любить тебе і чекає на тебе, то пізнаєш, що Бог в своїй шаленій любові до тебе – якщо ти запізнюєшся з своїм приходом – зазнає того, що психологи називають муками очікування. Коли ти повіриш в любов Ісуса, в те, що Він чекає на тебе, тоді у відповідь на цього типу віру в тобі повинно з’явитись прагнення і голод Євхаристії, нестерпне прагнення, щоб Він прийшов. Муки очікування на особу, яку кохаєш, є муками на міру відкинутої любові. Чим більше мати кохає дитя, яке не приходить, тим більшими є муки очікування зустрічі з ним. А якщо це нескінченна любов Бога, якої ти не можеш навіть уявити собі, то – коли ти не приходиш – якими великими мусять бути Його муки очікування тебе?” (РпВ)

Кожен з нас – багатий незвичайною Любов’ю Христа, Любов’ю, якою весь час нехтуємо, яку відкидаємо. Можемо просити Марію, щоб допомагала нам кожного дня помічати багатство Любові Бога до кожного з нас і, водночас, жити скрушенням серця з приводу нашої байдужості для цього постійного обдарування.

 

пропозиції запитань для груп ділення:

 

- Чи в моїй сім’ї я є прикладом вдячності за все, чим Бог мене наділяє? 

- Як в своїй щоденності відповідаю на Любов Господа Бога?

 

 
< Поперед.   Наст. >
ikona-sw-rodziny.jpg
Церква і місія
zemla2.gif
Power by ArtGattino