23.01.2018
В закладки   Надрукувати   Написати листа  
Головна
Історія
РНР в Україні
Галерея
Література
Наші молитви
Бюлетні
Теми зустрічей
Статут
Статті
Новини
Лінки
Головна
 
 
Подібні матеріали
Правила проведення зустрічей РНР Версія для друку Відіслати на e-mail
Рейтинг: / 5
ГіршеКраще 
14.06.2010

Декалог зустрічей

1.      Зустрічі парафіяльних груп веде Святий Дух через присутність Діви Марії.  

2.      Під час зустрічі перебувай в атмосфері молитви та довірення (зустріч повинна мати форму спільної медитації, роздумів, споглядання свого життя в світлі запропонованого духовного змісту, в присутності Бога та братів і сестер – тому кожен з учасників може закінчувати свій вислів короткою молитвою, напр. Дякую Тобі, Ісусе…, Прошу Тебе, Маріє…) 

 3.      Старайся про атмосферу зосередження, тиші, відкритості та нерозповідання нікому про те, що було на зустрічі.  

4.      Не нав`язуй другим свого способу мислення, переживання, реагування, свого світогляду.  

5.      Уникай ставлення порадника, не намагайся розв`язувати комусь його проблем або ‘читати лекцію’ про моральність чи “загальне богослов`я”.  

6.      Уникай загальних висловів – напр. «ми», «люди», «вони» або «потрібно», «ми повинні»…  

7.      Старайся говорити ясно, конкретно, суттєво (тримаючись теми зустрічі), так, щоб твої висоловлення відносились до тебе, а не були коментарем до слів другої людини.  

8.      Уникай дискусії, критикування, оправдань, осуджування чи “читання моралі”, але заохочуй других, щоб поділились своїм духовним досвідом.   

9.      Не бійся довжших хвилин мовчання – можливо, для когось вони потрібні для молитви, обдумання проблеми, зроблення самооцінки, вирішення чогось.   

10.    Старайся прислуховуватись до голосу брата/сестри, приймаючи їх такими, якими вони є. Такми способом допоможеш їм висловитись, відкритися.

Шпаргалка для аніматора
 
● аніматор має передусім піклуватися про найважливіше: про клімат молитви. Має нагадувати, що тоді, коли триває зустріч, кожен з учасників, подумки, приєднуючись до Діви Марії, Яка бере участь разом з нами, просить Святого Духа про Його керування на час ознайомлення з текстом, роздумів, мовчання, ділення.
● розпочинаємо зустріч знаком хреста. Якщо не запропоновано інакше – помолитися можна піснею або таємничою Розарію, або – згідно теми зустрічі – іншою молитвою.
● для ознайомлення з текстом слід прочитати його вперше цілим, а тоді, зачитувати повільно, короткими фрагментами, навіть два або три рази кожну фразу, особливо ті, які передають найголовніші думки. Поміж прочитаними фрагментами необхідно давати час для коротких роздумів у тиші.
Іноді, у цьому повторенні, можна пропустити речення, які не є настільки істотні для розуміння головного змісту.
У цей час кожен має можливість запитати в аніматора (по темі!), допускається навіть щось на зразок дискусії. Аніматор, підготовлюючи зустріч, повинен передбачити важчі місця в тексті – і знайти на них пояснення в Парафіяльного Духовного Опікуна. Якщо чогось не знає – нехай відверто скаже та обіцяє найти пояснення на наступний раз (тоді, з такого пояснення слід розпочати зустріч; лише після того представляти новий текст).
Після обговорення – потрібно ще раз, спокійно, прочитати весь текст.
● коли всі ознайомилися з текстом – слід представити пропозиції запитань для ділення. Якщо їх для вас не надіслали – приготуйте самі: можна просити про консультацію Парафіяльного Духовного Опікуна (запропонуйте самі – дайте перевірити).
● молитовна тиша для особистих роздумів над текстом – у світлі запитань: повинна тривати пару хвилин.
● ділення – аніматор попередньо повідомляє про те, в якій послідовності буде воно відбуватися: чи тоді, коли хтось захоче, чи – по черзі, як сидите.
Якщо у групі багато нових осіб – аніматор ділиться як останній (щоб не збентежити своєю „духовною досконалістю” новачків). Якщо у групі „ветерани” – може ділитися першим.
Можна нагадати, що аніматор дасть знати (напр. застукає у стіл), коли хтось вирветься з коментарем, реплікою, дискусією, запитанням або ділитиметься не по темі (те все руйнує духа молитви).
Допускається делікатне заохочування (напр. поглядом), коли видно, що людям нелегко ділитися.
Якщо на діленні є присутній священик - не вимагайте від нього ділення. Якщо присутній священик, котрий розуміє духа харизмату (сам ним старається жити) – аніматор може попросити про його духовний коментар (іноді такий надсилається).
Після ділення усіх бажаючих - коротка молитва прославлення „Слава Отцю…”
● оголошення аніматора. Якщо присутній священик – просіть в нього про благословення.
● бажано, щоб після зустрічі вберегти в собі зосередженість: уникати лишніх розмов. Якщо хочете поєднати зустріч з чаюванням (напр. раз у місяць) – робіть це до зустрічі.
 
< Поперед.
ikona-sw-rodziny.jpg
Церква і місія
zemla2.gif
Power by ArtGattino