23.01.2018
В закладки   Надрукувати   Написати листа  
Головна
Історія
РНР в Україні
Галерея
Література
Наші молитви
Бюлетні
Теми зустрічей
Статут
Статті
Новини
Лінки
Головна
 
 
Подібні матеріали
Пам'ятка християнину Версія для друку Відіслати на e-mail
Духовне життя
09.09.2011

Пам’ятка християнину

 

Що таке молитовне правило?

Молитовне правило – це щоденні ранкові і вечірні молитви, якими

повинен молитися кожен християнин.

Такий життєвий ритм необхідний, оскільки інакше душа легко випадає з молитовного життя. У молитві, як і у всякій великій і важливій справі, одного «натхнення», «настрою» й імпровізації недостатньо.

Існують три основні молитовні правила:

1)    повне молитовне правило, розраховане не ченців і духовно досвідчених мирян;

2)    коротке молитовне правило, розраховане на всіх віруючих: «Царю небесний», «Трисвяте», «Отче наш», «Богородице Діво», «Від сна востав», «Помилуй мене, Боже», «Вірую», «Святому Ангелу хоронителю» й інші молитви, які можна собі підібрати для ранку і для вечора;

3)    коротке молитовне правило преподобного Серафима Саровського: три рази «Отче наш», три рази «Богородице» і один раз «Вірую» для тих днів і обставин, коли людина знаходиться в крайньому стомленні або дуже обмежена в часі.

Зовсім опускати молитовне правило не можна. Навіть якщо молитовне правило читається без належної уваги, слова молитов, проникають в душу, надають свою очищаючу дію.

Основні молитви слід знати напам’ять (при регулярному читанні вони запам’ятовуються людиною навіть з поганою пам’яттю), щоб вони глибше проникли в серце і щоб їх можна було повторювати за будь-яких обставин.

У сучасних умовах, враховуючи завантаженість і швидкий темп життя, мирянам нелегко відводити для молитви певний час. Ранкові молитви краще всього читати до початку всякої праці (і до сніданку). Пізно ввечері часто буває важко зосередитися через втому, тому вчителі молитви рекомендують читати вечірнє молитовне правило у вільні хвилини до вечері або ще краще раніше..

Перед початком молитви треба перехреститися і зробити декілька поклонів, поясних або доземних, і постаратися настроїтися на внутрішню бесіду з Богом.

Молитва за інших людей – невід’ємна частина правила. Не слід обмежуватися тільки молитвою за близьких і дорогих нам людей. Молитва за тих, хто заподіяв нам зло, вносить у душу мир і робить нашу молитву жертовною.

Не треба забувати і про подяку Богові.

"Дорогою молитви", липень, 2010 р
 
< Поперед.   Наст. >
ikona-sw-rodziny.jpg
Церква і місія
zemla2.gif
Power by ArtGattino